Otestovali jsme Bylinkový zubní prášek od Kvitok

08. 03. 2024  •  AUTOR: Pavel Hnilo  •  FOTOGRAFIE: SIMPLY VEGGIE

Není o nás neznámé, že značka Kvitok patří mezi naše nejoblíbenější a v našich domovech se nachází nejeden jejich výrobek. Již dříve jsme přinesli recenzi na zubní prášek ŽIARIVÝ ÚSMEV — a bylo proto jen otázkou času (a ten čas přišel dnes), kdy se podíváme na zoubek i druhému zubnímu prášku od Kvitok. Otestovali jsme Bylinkový zubní prášek.

Značku Kvitok není třeba dlouze představovat, tak jen krátce. Jedná se o slovenskou značku přírodní kosmetiky, která má za cíl vytvářet produkty z přírodních látek té nejvyšší kvality. Bylinkový zubní prášek je vynikající alternativou klasických zubních past, jejichž složení občas vypadá jako domácí úkol z chemie. Tu v tomto prášku rozhodně nehledejte. Zato se připravte na příjemné čištění s přírodní bylinkovou příchutí.

Něco málo o prášku

I když my jsme si zahráli na, v uvozovkách, pokusné králíčky, tak složení bylinkového zubního prášku je čistě veganské a rozhodně nebyl prášek, ani žádná jeho součást testována na zvířatech. Taktéž prášek neobsahuje žádné konzervanty, silikony či syntetické parfémy. Jeho složení je opravdu čisté a plně rostlinné, takže splňuje i ta nejpřísnější kritéria.

Hlavními složkami jsou kalciový prášek a bentonit jíl, které dodávají do prášku minerály a mají čistící schopnosti, jsou však dostatečně jemné, aby nepoškrábaly zubní sklovinu. Chuť a řekněme šmak pak dodá mátový prášek, který má taktéž čistící schopnost. Citlivá kombinace tří esenciálních olejů pak svým složením skládá dohromady produkt, který má opravdu vše, co je potřebné pro čisté zuby, svěží dech, ale také pro zdravé prostředí úst.

Složení zubního prášku

Zubní prášek obsahuje:

Naše dojmy a hodnocení

Bylinkový zubní prášek od Kvitok je další ze sázek na jistotu s touto značkou. Skvělé složení, výborný účinek a vynikající chuť. Osobně hodnotím používání tohoto prášku velmi pozitivně. Jako hlavní benefit považuju to, že po jeho použití ani po delší době nezůstává v ústech taková ta pachuť, jako občas bývá po klasických zubních pastách. Ústa si udrží svěžest po velmi dlouhou dobu. A svěží chuť je druhým hlavním tahákem tohoto prášku. Je opravdu radost si jím čistit zuby a jde o velmi příjemou “povinnost”.

Prášku nemusíte používat velké množství, takže i když se sklenička zdá malá, tak vám vydrží opravdu dlouho. Na závěr nemohu nezmínit, že pokud nasbíráte více obalů od kosmetiky Kvitok, tak se nebojte jim je vrátit a tímto způsobem jim vdechnout druhý život. Je to sice drobnost, ale v mých očích to dává Kvitoku obrovský kredit, protože i toto je krok ke zmenšení obalových odpadů.

Už jste vyzkoušeli zubní prášky od značky Kvitok?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *