Udržitelné produkty

Je mnoho kroků, stejně jako vy můžete začít žít více udržitelně a nevytvářet zbytečnou zátěž na životní prostředí. Jednou z možností je výměna různých produktů v domácnosti za jejich ekologičtější alternativu.

Udržitelnost může spočívat v obalu — daný produkt je prodáván bez obalu nebo je v papíře; rovněž může být ekologické jeho složení nebo materiál, ze kterého je vyroben. Preferujeme sklo a kov, neboť jsou opakovaně recyklovatelné, dřevo pro jeho obnovitelnost a BIO bavlnu pro etické pěstování. Rádi podporujeme také slovenské a české značky.

Dali jsme dohromady velký seznam našich oblíbených udržitelných produktů do běžné domácnosti — ze kterého si každý “najde své”. U každé položky naleznete také odkaz, kde si výrobek koupit. A pokud máte další tipy nebo vám v seznamu něco chybí, dejte nám vědět!

Koupelna

Řekli jsme to už snad stokrát, ale zmíníme to znovu — pokud chcete žít udržitelněji, začněte v koupelně. Právě zde můžete provést pár jednoduchých změn, které udělají velký rozdíl. Vyměňte plastový zubní kartáček za bambusový, holící strojek za nerezový a odličovací tamponky za pratelné. Osvojíte si je rychle a změnu téměř neznáte, ale pozitivní dopad na životní prostředí nebude malý.

ODLIČOVACÍ TAMPÓNKY
ZUBNÍ PASTA V TABLETÁCH
HLINÍKOVÁ PŘENOSKA
TYČINKA DO UŠÍ A NA MAKE-UP
BAMBUSOVÉ VATOVÉ TYČINKY
HOLÍCÍ STROJEK
MENSTRUAČNÍ KALÍŠEK
BAMBUSOVÝ ZUBNÍ KARTÁČEK
DŘEVĚNÝ HŘEBEŇ
LÁTKOVÉ VLOŽKY
BAMBUSOVÉ MEZIZUBNÍ KARTÁČKY
BUKOVÝ KARTÁČ NA VLASY
BAMBUSOVÝ ŠTĚTEC NA MAKE-UP

Kuchyně

Hledání ekologických alternativ do kuchyně může být stejně snadné. Začít můžete již při nakupování — v bezobalových obchodech seženete téměř vše, co byste jen mohli potřebovat. Vyhnout se plastům můžete i při mytí nádobí a nošení vlastní láhve, krabičky na oběd či příboru udělá větší rozdíl, než si myslíte.

SÍŤOVÝ SÁČEK Z BIOBAVLNY
KARTÁČ NA NÁDOBÍ
UTĚRKA Z BIOBAVLNY
TERMOLAHVE
AKTIVNÍ BAMBUSOVÝ UHLÍK
SÁČEK NA PEČIVO
LUFA NA NÁDOBÍ
NEREZOVÝ OBĚDAŘ
NEREZOVÁ SLAMKA S KARTÁČKEM
FILTR NA KÁVU Z BIOBAVLNY
PLÁTĚNÁ TAŠKA Z BIOBAVLNY
MĚDENÁ DRÁTENKA
BAMBUSOVÝ PŘÍBOR
SILIKONOVÉ SÁČKY
NÁDOBA NA BIOODPAD
SÁČEK NA VÝROBU MLÉKA
KARTÁČ NA LÁHVE
LŽIČKOVIDLIČKA
VOSKOVANÉ UBROUSKY

Úklid

Jsou nám nabízeny desítky čistících prostředků, různé houbičky a hadříky. No domů můžete mít stejně čistý a voňavý i za pomoci přírodních výrobků jako jsou univerzální utěrky či dřevěné kartáče.

UNIVERZÁLNÍ UTĚRKA
DŘEVĚNÁ METLA
DŘEVĚNÝ WC KARTÁČ
DŘEVĚNÉ KOLÍKY NA PRÁDLO